YOL KALDIRIM ÇALIŞMALARI HİLAL VE CUMHURİYET MAHALLELERİNDE 11.07.2019

Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, yaz sezonu münasebetiyle başlayan çalışmaları yerinde inceledi.

 

Batman’ın Hilal Mahallesine giderek başlatılan kaldırım, ve kilit taşı çalışmalarını yerinde inceleyen Eş Başkanlara Belediye Başkan Yardımcıları Şehriban Aydın ve Mehmet Salih Çetinkaya’nın yanı sıra bazı meclis üyeleri de eşlik etti.

 

Fen İşleri Müdürlüğünün yapmış olduğu yol, kaldırım çalışmaları kapsamındaki çalışmaları yerinde inceleyen Eş Başkanlara Fen İşleri Müdürü Nevzat Nemcik tarafından bilgi sunuldu.

 

Kaldırım taşlarının kalitesine göre 3 - 5 yıl ile 7-10 yıl arasında ömrünün olduğunu ifade eden Fen İşleri Müdürü Nemcik, kalitesiz malzemeleri üstlenici firmalara geri gönderdiklerini belirtti.

 

Eş Başkanlar Dr. Demir ve Korkmaz, halka kaliteli hizmet için ellerinden gelen çabayı sarf edeceklerini ifade ederek, kesinlikle kaliteden ödün vermeyeceklerini söylediler.

 

Ardından Cumhuriyet Mahallesi Aydınlar Caddesinde Batman Belediyesi yol kaldırım çalışmalarını yerinde inceleyen Eş Başkanlar ve beraberindekiler, esnaf ve vatandaşların taleplerini dinleyerek sorunları not aldırdı.

 

Kaldırım çalışmalarında esnafın yapılan çalışmalara müdahale etmemesi gerektiğine dikkat çeken Eş Başkanlar, müteahhit firmadan çalışmalarını tamamlayıp eksiksiz bir şekilde teslimi için çalışmaları hızlandırmasını istedi. |

YOL KALDIRIM ÇALIŞMALARI HİLAL VE CUMHURİYET MAHALLELERİNDE