KURBANLAR HİJYENİK ORTAMDA KESİLİYOR 12.08.2019

Batman Belediyesi, kurban kesme ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar için hijyenik koşullarda kurban kesme imkanı sundu.

 

Belediye tarafından farklı mahallelerde kurulan geçici kurban kesim yerleri ile İvme Et ve Entegre tesislerinde kurbanlıklar, eziyet görmeden hijyenik koşullarda kesildi. Belediyenin belirlediği alanlarda yapılan kurban kesimleri Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sürekli denetlendi.

 

Kurban kesimlerinin Bayram’ın 4. gününe kadar devam edeceğini ifade eden Belediye yetkilileri, vatandaşların uygun koşullarda kurban kesme ibadetlerini yerine getirebilmelerine olanak sağlandığını kaydetti. Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, kurban kesim yerlerinde Belediye Veteriner İşleri, Fen İşleri, Temizlik İşleri, Zabıta ve BASKİ Müdürlüklerimize bağlı ekiplerimizin çevre düzeni, temizlik ve atıkların bertarafı için bayram boyunca hizmet verdiklerini belirterek: “Kurban kesim yeri olan mezbahanede belediyemizce kontrollerde bulunmak üzere Veteriner Hekim görevlendirilmiştir. Vatandaşlarımız, her türlü, dilek, talep ve şikayetlerini Belediyemizin Beyaz Masa whatsapp hattı 0 533 153 65 72, Alo 153, 213 27 59 numaralı telefonlara 7 gün 24 saat yapabilirler. Kurban kesim yerleri dışında uygun olmayan yerlerde kurban kesimi yapılması halinde yasal işlem başlatılacaktır” dediler. |

 

KURBANLAR HİJYENİK ORTAMDA KESİLİYOR