BELEDİYEDEN KADIN BULUŞMALARI ETKİNLİĞİ 13.11.2019

Kadınların sosyal, psikolojik, hukuki, kültürel, ekonomik ve eğitsel sorunların çözümüne dönük çalışmalar yaparak projeler üretmeye, kadına yönelik her türlü ayrımcılığın ve şiddetin önlenmesine dönük farkındalık çalışmaları, eğitim seminerleri, saha çalışmaları, danışmanlık hizmetleri, eylem ve etkinlikler gerçekleştirmeyi amaçlayan Kadın ve Aile hizmetleri Müdürlüğü, çalışmalarına başladı.

 

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri; Belediye bünyesinde farklı müdürlüklerde çalışan kadınları yerinde ziyaret ederek, müdürlüğün amaç ve hedefleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

 

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü; Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Birimi, Kadın Ekonomisini Güçlendirme Birimi, Eğitim ve Sosyal Proje Geliştirme Birimi olmak üzere üç ayrı birim üzerinden çalışmalarını yürütecek.

 

Toplumsal cinsiyet perspektifini tüm belediye hizmet alanlarında uygulamayı temel hedef olarak belirleyen müdürlük, bu amaçla çalışmalarına belediye içerisinden başladı.

 

Bu güne kadar 12 müdürlükte çalışan kadın personel ile bulaşan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, kadınların içeride ve dışarıda karşılaştıkları sorunlar konusundaki görüş ve önerilerini dinledi. Kadın çalışanlardan yoğun bir ilgi gören yetkililer çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti. |

BELEDİYEDEN KADIN BULUŞMALARI ETKİNLİĞİ