Atatürk
SEMT PAZARLARINA HİJYEN DENETİMİ 02.04.2020

Batman’da coronavirüs tedbirleri kapsamında Belediye Zabıta Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri Gap ve Yeşiltepe Mahallelerinde bulunan semt pazarlarında açıkta satılan gıda ürünlerini denetledi.

 

Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Batman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü çalışmalarda semt pazarları incelemeye alınarak, vatandaşların daha sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmesi amacıyla semt pazarlarında temizlik ve hijyen kuralları uymayanlara göz açtırılmıyor.

 

Pazarda özellikle açıkta satışa sunulan gıdaları denetleyen ekipler, satış yapan esnafların konu hakkında yönetmelik gereğince uyacağı kuralları hatırlatılıyor.

 

Açıkta satışa sunulan gıdaların çevresel fonksiyonlara bağlı olarak çok çabuk sağlıksız duruma gelebileceğini hatırlatan Batman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda denetçileri ile Belediye Zabıta ekipleri tarafından Pazar esnafına, gıdaların satışa sunumundan sipariş halinde paketlenmesine kadar her işlemin detayları anlatıldı.

 

Belediyemiz ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince ortaklaşa yapılan denetimlerin önümüzdeki günlerde sıklaştırılarak devam edileceği belirtildi.

 

SEMT PAZARLARINA HİJYEN DENETİMİ